ASUS, CREW Ekibine Sponsor Oldu!

ASUS, eSpor takımı CREW’a sponsor olarak dünyada olduğu gibi ülkemizde de oyun ve oyunculara verdiği desteklere bir yenisini ekledi. Son dönemde özellikle 2016 yılında League of Legends Yükselme Ligi’nde birinci olarak Şampiyonluk Ligi’ne tekrar katılan, hemen ardından önümüzdeki günlerde düzenlenecek olan 2017 LoL (League of Legends) Türkiye Kış Mevsimi Finali’ne adını yazdırmayı başaran elektronik spor kulüplerinden CREW Esports, ASUS’un desteğiyle birlikte bu başarısını geliştirerek sürdürmeye hazırlanıyor.

Son dönemde kadrosuna Kaan “Elwind” Atıcı gibi yıldız bir oyuncuyu katan CREW Esports, LoL dışında Dota 2, CS:GO, FIFA ve Zula gibi rekabetçi oyunlarda mücadele eden takımlarıyla çok yönlülüğünü ortaya koyuyor.

ASUS’un oyuncular için özel olarak geliştirdiği MG248Q oyuncu monitörü, ROG Claymore Core oyuncu klavyesi, ROG Gladius oyuncu faresi ve STRIX 7.1 oyuncu kulaklığı gibi oyuncular arasında kalitesiyle ön plana çıkan aksesuarları ve ASUS bilgisayar bileşenleri, CREW Esports’un başarısının arkasında bulunan en önemli etkenlerden biri olarak dikkat çekiyor.

ASUS’un özellikle eSpor oyuncularına yönelik geliştirdiği monitörü MG248Q, 24 inç’lik Full HD (1920x1080) panelinde 1ms tepki süresi ve muhteşem 144Hz tazeleme oranı sunmakla kalmıyor, Adaptive-Sync özelliğiyle de oyun görsellerinde yüksek akıcılık sağlıyor. Bunların yanında ASUS’a özel GamePlus teknolojisiyle de oyuncular monitör üzerinden nişangah, zamanlayıcı ve FPS sayacı gibi ekstra özelliklere de sahip olabiliyorlar. Ayrıca DisplayWidget uygulaması ile de monitörün tüm ayarlarını kolayca işletim sistemi içerisinden düzenleyip, usta oyuncuların profillerini kullanabiliyorlar.

RGB dünyasına adım atmak isteyen kullanıcılar için tasarlanan ROG Claymore Core mekanik RGB oyuncu klavyesi ise Cherry MX RGB tuşlar ve Aura Sync RGB LED teknolojisiyle oyunculara sınırsız kişiselleştirme seçenekleri sunuyor.

CREW takımının zaferlere ulaşmasında, kullandıkları oyuncu faresinin de büyük bir etkisi var. ROG Gladius ile oyuncular, 6400 dpi çözünürlük, değiştirilebilen Japon Omron düğmeler ve çıkarılabilen kablo ile rakiplerinin bir adım önünde oyuna başlıyorlar.

Takım oyununda iletişimin yeri bir başkadır. Bu yüzden CREW, işi şansa bırakmamak için maçlara STRIX 7.1 oyuncu kulaklığıyla çıkıyor. 10 farklı neodmiyum mıknatıslı sürücü, tak çalıştır USB ses istasyonu ile gerçek 7.1 ses deneyimi sunan STRIX 7.1, 110 mm’lik protein deri kulak yastıkları ile de uzun maçlarda en rahat kullanım deneyimini yaşatıyor.

Esport da oyuncunun aksine, oyuncuların performansları üzerinde en büyük etkiye sahip donanım grafik kartıdır. STRIX GTX 1060'u kullanan CREW ekibi, performansını tehlikeye atmadan sorunsuz bir emin adımlarla ilerleyerek ve, ASUS Aura Sync özellikli RGB LED'ler ile tarzını yansıtıyor.

F2P ÜYELERİ NE DİYOR?