Fortnite YouTube'un Canlı Yayın Rekorunu Kırdı!

Geçtiğimiz hafta Twitch’in canlı yayın rekorunu kıran Fortnite Battle Royal bu kez de YouTube’un en çok izlenen oyunu oldu.

Dünya çapında on milyonlarca oyuncunun severek oynadığı Fortnite Battle Royale, her geçen gün başarılarına bir yenisini daha ekliyor. Oyunun 15 Mart’taki Twitch yayını canlı olarak 600 binden fazla kişi tarafından izlenmişti. Geçtiğimiz pazar günü YouTube üzerinden gerçekleştirilen yayını ise 1 milyonun üzerinde kişi canlı olarak seyretti. Bu, YouTube’un bu zamana kadar bir oyunda elde ettiği en yüksek canlı yayın izleyici sayısı oldu.

YouTube’da 28 milyon takipçisi bulunan İspanyol YouTube yayıncısı “elrubius” sosyal medyadan yaptığı bir duyuruyla Fortnite’ın İspanya’daki en iyi 100 oyuncusuyla beraber oynamak istediğini açıkladı. Bu isteğini 25 Mart Pazar günü gerçekleştiren elrubius’un YouTube üzerinden yaptığı canlı yayını 1,1 milyon kişi izledi.

Epic Games’in 45 milyondan fazla oyuncusu bulunan oyunu Fortnite daha önce 3,4 milyon kişiyle aynı anda en çok oyuncunun oynadığı oyun olmuştu. 15 Mart’ta ise oyunun Twitch üzerinden yapılan canlı yayınına ABD’li ünlü rap şarkıcısı Drake de katılmış ve yayını 635 bin kişi izlemişti. Bu sayı popüler yayın platormunun turnuvalar dışında yakaladığı en yüksek canlı izleyici sayısı olmuştu.

Twitch’teki izleyici rekorunu ikiye katlamaya çok yaklaşan bu sayı, oyunu sadece İspanyol yayıncının kanalından izleyenleri kapsıyor. Diğer oyuncuların yaptıkları yayınlar da dâhil edilince toplam izleyici sayısının bundan çok daha yüksek olduğu tahmin ediliyor. Ayrıca canlı yayının https://goo.gl/MXLBm4 adresinden izlenebilen YouTube’daki kaydı da şu ana kadar 15 milyondan fazla kez izlendi ve bu sayı her dakika artmaya devam ediyor.

F2P ÜYELERİ NE DİYOR?