League of Legends'a Yeni Rün Sistemi Geliyor!

Oyun iyice değişecek.

Yıllardır süre gelen Rün dizilimini artık rafa kaldırma vakti. Bunun nedenini Riot Games "Mevcut rün ve kabiliyet sistemlerinde yaklaşık 60 ayrı tercih yapma olanağı bulunuyor ama bunların çok azı şampiyonunuzun oynanış biçiminde hatırı sayılır etkiler ortaya çıkarıyor. Söz konusu tercihlerin çoğu karakterinizi saldırı hızı, zırh ve büyü direnci gibi "gerekli" niteliklerle donatmaya yarıyor." diyerek açıkladı.

Yeni rün sistemi de pasif niteliklere daha az odaklanacak ve daha ziyade oynanışı belirleyen etkilere ağırlık verecek. Her oyuna 6 adet rünle gireceğiz. Bu rünler üç türe ayrılacak: Anahtar, Büyük ve Küçük.

Anahtar Rün, oyuna en büyük etkiyi yapacak olan rün olacak ve oyun giriş ekranında görünecek. Anahtar rünler, şampiyonunuzun yapabildiklerini değiştiren büyük ve güçlü etkiler ortaya çıkaracak. Örnekleri ise şöyle;

Büyük Rünler güç anlamında ikinci kademeyi oluşturuyor. Daha önce bildiğimiz rünlerin etkisini yaratıyor ancak, çok daha efektif bir şekilde.

Küçük Rünler ise anlık oynanışa daha az etki ediyorlar ama size şampiyonlarınızı özelleştirmek için eğlenceli yollar sunuyor. Güçlenmenize yardımcı olanından tutun da saldırı veya savunma becerinizi arttıranına, size bedava eşyalar sağlayanına kadar birçok seçeneği beraberinde getiriyor.

Diğer üstünde çalışılan rünler ise şu şekilde;

F2P ÜYELERİ NE DİYOR?